Nejlepší čas je dnes!

27.01.2021

Minulý rok byl jako na houpačce - však víte - leden covid v Číně, březen covid v ČR, pak doma, pak léto, pak covid. Většina z nás měla nějaké nečekané starosti, které musela zvládat. Nikdo to takto natvrdo neřekne, raději chceme doufat, ale buďme realisti, tento rok nemá velký potenciál být lepší. A přesto (nebo právě proto), není právě letošní rok skvělým rokem pro seberealizaci?

Já vím, že se to může zdát super bláznivé, ale podle mě je to zcela racionální. Vezměte si, že následující dva roky tu budeme v médiích číst jen o covidu, finanční krizi, nestabilitě - a ty dva roky můžeme buď prožívat v úzkostech, nebo svůj čas investovat do něčeho nového (nebo klidně i starého), co nás bude bavit a co zaměstná naši pozornost natolik, že nebude čas prožívat to, co se děje okolo. Můžeme si nyní vybrat: Zaměstnáme se vědomě tím, co nám dělá radost a dodává nám energii, nebo se necháme o svou energii připravovat událostmi, které můžeme ovlivnit minimálně? Nezříkám se osobní zodpovědnosti - už v listopadu jsem si v zoufalosti nad situací položila otázku "Co bys nyní potřebovala od naší vlády?" a hrdě poslala dopis Babišovi :-)  

Vidím dvě varianty, buď bude za dva roky lépe (a pak je fajn už nyní rozvíjet to, čemu se chcete věnovat), nebo začíná krize, ze které se budeme vzpamatovávat dalších deset let (a pak je nejvyšší čas začít, protože s každým dalším rokem bude už jenom hůř - myslím po finanční stránce. Také se může stát, že jako společnost přehodnotíme své hodnoty, vrátíme se zase o něco blíž sami k sobě a v důsledku budeme chudší a šťastnější).

Ať to beru zleva nebo zprava, nejlepší čas na životní výzvy je (ostatně jako vždy) právě DNES :-)