Sedm rad od mého nejlepšího přítele

03.02.2021

Přátelé, kdybych ze svého minulého roku měla udělat pár bodů, které se hodí i letos, vypadal by můj seznam následujícím způsobem. Není univerzálně platný pro všechny a za všech okolností - je můj. Jak by vypadal ten váš? Kdybyste byli sami sobě nejlepším přítelem, co byste si doporučili?

Můj přítel radí toto:

  • Vyskákej to. Vyběhej to. Vyzpívej to. Vykřič to! V hloubi svého srdce můžeme cítit mír bez ohledu na to, co se kolem děje, zkus tuto dovednost objevovat a prohlubovat.
  • Udělej inventuru, rozděl věci na zbytné a nezbytné, sleduj, jestli se ti investovaná energie v nějaké formě vrací. Ať je řeč o penězích, pozornosti, aktivitě, stále jde o vyváženost přijaté a vydané energie.
  • Nedrž se jak klíště současného stavu, nelpi na tom, jak máš teď poskládaný život. Pokud se vše okolo mění a řeka náhle mění směr, neboj se jít s energií, která přichází. Důvěřuj životu a cestě, která se před tebou otvírá.
  • Situaci můžeš měnit jenom skrze svou vlastní změnu. Neboj se být zítra jiná, ukázat se v novém světle, neboj se měnit. Vykročíš-li ze svých zajetých kolejí, mohou i ostatní volit mezi starými a novými kolejemi.
  • Komunikuj svoje potřeby tak nejlépe, jak jen můžeš. Dávej pozornost řešení - zeptej se sama sebe, co bych nyní potřebovala? Čím dříve pochopíš, že všichni děláme ze své pozice to nejlepší, co umíme, tím dřív můžeš být tvůrcem svého vesmíru, nikoliv obětí situace.
  • Pokud spadneš na zem, rozhlédni se kolem sebe. Zvaž, co potřebuješ k tomu, abys vstala, poskytni si to (fakt nečekej na prince) a vstaň. A podává-li ti někdo upřímně ruku, s díky přijímej. Opravdu nemusíš být vždy silná a odvážná. I v přijetí vlastní křehkosti a zranitelnosti je tvá síla.
  • Ať už se děje cokoliv, dýchej! Dýcháš? Žiješ! ;-)